Pożegnaj się z tkanką tłuszczową raz na zawsze

Walka z nagromadzoną przez lata tkanką tłuszczową z pewnością nie należy do łatwych procesów. Diety powodujące nieustanny głód i ćwiczenia wyciskające ostatnią energię nie zawsze są gwarancją powodzenia tej misji, a w dodatku późniejszy powrót do starych nawyków powoduje natychmiastowy efekt jojo i powrót zbędnego tłuszczu w miejsca najbardziej niepożądane. Jest na to jednak sposób- liposukcja!

Dla kogo jest najlepszym rozwiązaniem?

Zabieg jest najbardziej polecany osobom, które generalnie posiadają szczupłą sylwetkę, jednakże w niektórych okolicach nagromadziła się zbędna tkanka tłuszczowa ciężka do pozbycia przy pomocy ćwiczeń i diety. Nie oznacza to jednak, że tego typu rozwiązanie może być stosowane jako alternatywa walki z nadwagą bądź otyłością. Co więcej, można ją traktować bardziej jako motywator dający zastrzyk energii potrzebnej na dalsze odchudzanie.

Obszary ciała, które można objąć liposukcją

Z wiadomych względów estetycznym zabiegom w większej części poddają się kobiety. Przede wszystkim wynika to z budowy ciała potocznie określanej jako „gruszka”. Z tego powodu zabiegowi odsysania tłuszczu poddają takie okolice jak biodra, uda, brzuch czy pośladki.  Co więcej, bardzo popularne wśród kobiet jest również podkreślanie talii czy ogólne wysmuklanie sylwetki.

W przypadku mężczyzn odsysanie tłuszczu w dużej części przypadków staje się antidotum na tak zwany „piwny brzuszek”. Ponadto, ma również zastosowanie w leczeniu ginekomastii, czyli widocznego przerostu sutka u panów.

Aspekty zdrowotne

Przede wszystkim należy pamiętać, że odsysanie tłuszczu nie może zasępić aktywnego trybu życia oraz racjonalnego odżywiania. Przede wszystkim pozytywnie wpływa on na poprawę zdrowia psychicznego. Osoby, które przeszły zabieg czują się bardziej zadowolone z siebie i zmotywowane do zachowania zdrowej sylwetki.

Szczególnej uwadze należy poświęcić brzuch, gdyż zabiegi w tych obszarach zawsze przynoszą piorunujące rezultaty. Tutaj znajdziemy dokładną specyfikę oraz procedury zabiegowe: https://www.medicover.pl/szpital/chirurgia-plastyczna/plastyka-brzucha-i-liposukcje/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *