Kilka słów o botoksie

Na temat botoksu i jego wykorzystania krąży wiele legend. W niektórych rzeczywiście jest trochę prawdy, inne nie mają najmniejszego powiązania z rzeczywistością. Czy zabiegi botoksem są bezpieczne? Jak długo utrzymuje się efekt i kto powinien z nich korzystać? Poniższy tekst postara się wyjaśnić podstawowe zagadnienia z tej dziedziny i wytłumaczyć procesy zachodzące podczas jego przeprowadzania.

Na co pozytywnie wpływa botoks?

Botoks to handlowa nazwa jadu kiełbasianego, powszechnie uznawanego za truciznę. I rzeczywiście związek może być toksyczny, jeżeli przyjmie się go doustnie w dużej ilości (np. spożywając zepsute mięso).

Botoks nie jest skuteczny w każdym obszarze ciała. Jego działanie jest szczególnie doceniane w walce ze zmarszczkami mimicznymi. Okazuje się, że wykorzystanie opisywanej substancji daje dość długotrwały efekt w pozbyciu się kurzych łapek i zmarszczek czoła. Niezwykle skuteczny, choć z krótszym efektem jest również w odmładzaniu szyi. Ponadto, podstawowym jego plusem jest mała inwazyjność i brak konieczności przygotowywania się do zabiegu.

Czy botoks zawsze musi wykonywać lekarz?

Zabiegi z wykorzystaniem jadu kiełbasianego nie zawsze muszą być wykonywane przez chirurga plastycznego. Mniej skomplikowane  wstrzyknięcia z powodzeniem może wykonywać również dermatolog. Zależy to od obszaru poprawianego za pomocą tej metody. Zabieg nie jest szczególnie skomplikowany i w dużej mierze ogranicza się do wykorzystania cienkiej igły. Co więcej, nie należy się również obawiać bólu z nim związanego, gdyż jest on znikomy i praktycznie nie wymaga użycia znieczulenia. Nie potrzebna jest również rehabilitacja, jednakże trzeba liczyć się z tym, że właściwe efekty pojawiają się dopiero wraz  z upływem 3 dni od zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *